slogan


Aktualności

Zwolnieni z Teorii, lecz nie z działania

42455647-57CB-40BA-A473-1286A43C083C

Jak mało przydatny w życiu okazuje się odtwórczy encyklopedyzm, wiedzą już ci, którzy podejmują działania w ramach olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w dobie cyfryzacji życia i przysłowiowego świata pod naszymi palcami, dopiero wyjście z ławki uczy podstawowych wartości. Empatii, współdziałania, planowania, logistyki i otwarcia na świat. To podstawowe kompetencje miękkie, które mamy szansę doskonalić, pomagając lokalnym hospicjom, promując zdrowie, stawiając na tolerancję, uśmiech czy ekologię. Młodzież Czwórki ma tak wiele fantastycznych pomysłów i wreszcie znalazła dla nich przestrzeń.

Czytaj więcej: Zwolnieni z Teorii, lecz nie z działania

Współczesny świat nie ma już granic…

Warsztaty polsko-niemieckie inspirowane sztuką teatralną.

Młodzież klasy 3b uczestniczyła na platformie Zoom Meeting w warsztatach poświęconych sztuce Teatru Współczesnego pt. ,,Lepsze lasy”. Uczniowie łączyli się zdalnie z młodzieżą niemiecką i zainspirowani problemami współczesności prezentowali swoje interpretacje przedstawienia teatralnego.

B60198BA-86A2-4AF4-B17B-84502CF3F6ED

Czytaj więcej: Współczesny świat nie ma już granic…

II Bieg Niepodległości

IMG-20211110-WA0090

Społeczność IV liceum Ogólnokształcącego uczciła Święto Niepodległości na sportowo oraz wspólnie śpiewając patriotyczne pieśni. 10 listopada wszyscy spotkali się na boisku szkolnym: 82 uczniów i 8 nauczycieli rozgrzewało się do biegu lub nordic walking, reszta wspólnie i głośno odśpiewała pieśni związane z listopadowym świętem: „Piechotę” oraz „Pierwszą Brygadę”. Mocno zabrzmiał także utwór zespołu „Chłopcy z Placu Broni” pt. „Kocham Wolność” zaśpiewany przez Amelię przy gitarowym akompaniamencie Kuby a na zakończenie zaśpiewaliśmy dwie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej: II Bieg Niepodległości

Erasmus+ Youth Exchange

logo erasmus

Pod okiem naszych nauczycieli, Pani Agnieszki Markiewicz (język angielski) i Pana Krzysztofa Bielińskiego (WOS, historia), my uczniowie: Alicja Bobik, Dominika Charzyńska, Samia Jawad, Klaudia Krzyżańska, Wiktoria Machaj, Piotr Mirowski, Martyna Urbaniak i Mateusz Włodarski spędziliśmy cudowny czas na wymianie uczniowskiej Erasmus+ Youth Exchange „Equality hurts no one” w Zagrzebiu w dniach 19 – 28 października 2021r.

logo

Czytaj więcej: Erasmus+ Youth Exchange

Podkategorie