Jak doskonalimy kompetencje miękkie,

czyli o spotkaniu naszej młodzieży z Trasowiczami Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Dnia 20 września 2021 roku nasi licealiści uczestniczyli w spotkaniu z Trasowiczami Olimpiady Zwolnieni z Teorii, poznając arkana tego niezwykłego przedsięwzięcia, które jest prawdziwym wyzwaniem dla szkoły XXI wieku. Finalistki olimpiady opowiedziały o swoich doświadczeniach, zachęcając młodzież do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Jak bowiem przekonują zwolennicy myślenia krytycznego, to nie martwy encyklopedyzm, a działanie jest przepustką do zawodowych sukcesów.

Zwolnieni 2

Ogólnopolska Olimpiada Zwolnieni z Teorii to inicjatywa, która opiera się na stworzeniu projektu społecznego, odpowiadającego potrzebom współczesności. Młodzi ludzie angażują się w działania, które są dla nich prawdziwym oknem na świat. Doskonalą kompetencje miękkie, uczą się, jak pozyskiwać partnerów biznesowych czy sponsorów i jak docierać do mediów, by ów palący problem rozwiązać. Trenują asertywność i współdziałanie w grupie projektanckiej. Organizują kampanię reklamową, wydarzenie publiczne czy przygotowują projekt technologiczny. Nagrodą w tej olimpiadzie jest zdobycie Międzynarodowego Certyfikatu Zarządzania Projektami Społecznymi, tak pożądanego na rynku pracy, ale także podczas rekrutacji na studia. IV Liceum Ogólnokształcące właśnie rozpoczęło tę niezwykłą przygodę w tym roku spotkaniem z Trasowiczami.

Młodzi, sięgajcie gwiazd!

Szczegóły znajdziecie tutaj: www.zwolnienizteorii.pl